Weronika Pomin

Weronika Pomin

www.zasypiamy.pl

Założyłam Zasypiamy.pl, aby pomóc rodzinom odzyskać sen. Jak również pomóc odbudować relację małżeńską. Dlaczego właśnie takie połączenie?

Otóż przez kilka lat prowadziłam pierwszego w Polsce bloga o usypianiu niemowląt. Całkowicie hobbystycznie, z chęci dzielenia się. W ciągu dnia pracowałam w korporacji, a wieczorami pisałam.

Zaczęło się dlatego, że nasz pierwszy syn nie chciał spać (a jakżeby inaczej). Mąż miał dosyć dzielenia z nim naszego małżeńskiego łóżka i braku wieczornego wspólnego czasu. Dlatego postanowiłam poszukać informacji o tym, jak zmienić tę sytuację.

I tak przeczytałam mnóstwo książek oraz zaczytywałam się w tematycznych blogach obcojęzycznych. Uzbrojona w tą wiedzę, zaczęłam tworzyć posty na blogu. Chciałam pomóc innym mamom, wiedząc, jak brak snu destrukcyjnie wpływa na wiele dziecin życia.

W ciągu tych lat pisało do mnie wiele osób, czytałam wiele historii nieprzespanych nocy. Dzięki temu zauważyłam, że u wielu małżeństw rozpad relacji zaczyna się właśnie na etapie narodzin pierwszego dziecka. To wtedy żona stawia swoje nowonarodzone Maleństwo na pierwszym miejscu, niejako spychając z niego męża. Mąż nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości, a nie potrafiąc całkowicie zastąpić żony u boku dziecka – odsuwa się w cień. Zaczyna się dziać coś niedobrego. Często również odrzucają myśl o kolejnym dziecku, tak bardzo są zmęczeni opieką nad swoim jedynakiem. A naprawdę nie musi tak być.

I właśnie po to, by pomóc tym rodzinom, które chciałyby nauczyć swoje dziecko samodzielnego zasypiania, założyłam Zasypiamy.pl. Uważam, że sen dziecka jest sprawą wymagającą specjalistów z kilku dziecin. Dlatego łączymy wiedzę mam, mających różne specjalizacje: konsultantki snu, psychologa dziecięcego, dietetyka, pediatry i coacha rodzinnego. Łączy nas wiara i troska o rodzinę.

Wspólnie ułożyłyśmy Plan Zasypiania, który łagodnie nauczy dziecko samodzielnego zasypiania, bez zostawiania go płaczącego w pokoju. Dodatkowo Ania porozmawia o budowaniu relacji z dzieckiem, planie wychowawczym i wszystkich wątpliwościach natury psychologicznej. Krysia ułoży dietę, jeśli to nieodpowiednie posiłki mogą być powodem problemów ze snem. A Magda przeanalizuje osobowość – zarówno rodziców, jak i starszych dzieci – pomagając stworzyć mapę rodziny i pokazując, w jaki sposób nawzajem wspierać się w rozwoju, wykorzystując dane od Boga talenty.

Zajawką umiejętności Magdy jest Test Osobowości Rodzica, dostępny na naszej stronie. W prosty sposób analizuje on osobowość rodzica, całkowicie online. W wyniku testu, rodzic otrzymuje przewodnik postępowania w relacji ze swoim dzieckiem, jak również wykaz mocnych i słabych stron. Jest to naprawdę pomocne kompendium do pracy nad swoim charakterem.

Zasypiamy.pl dynamicznie się rozwija. Jesteśmy wśród 7 startupów w Wielkopolsce, biorących udział w programie Inkubacji w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. W tej chwili stworzyliśmy innowacyjną zabawkę, będącą pomocą dla rodziców w usypianiu dzieci. To Karty Snu. A pracujemy już nad kolejnymi produktami, także trzymajcie za nas kciuki!

Cała moja obecna droga zawodowa jest bardzo przemodlona. Dzięki temu czuję, że Pan Bóg mnie prowadzi i jednocześnie czuję się wolna – nie przywiązuję się do firmy, staram się na bieżąco rozeznawać. Chciałabym iść dobrą drogą.
Obecnie jestem bardzo ciekawa, w którą stronę rozwinie się przygoda z Zasypiamy.pl. Dotację dostałam rzutem na taśmę. Potem wybrano mnie do Sieci Mentorów Polskiego Funduszu Rozwoju i moją mentorką jest Ania, założycielka Szumisiów. W międzyczasie, zupełnie spontanicznie, zgłosiłam się do programu Inkubacji z pomysłami produktowymi – i mimo dużej konkurencji, dostałam się. Jednak jako żona i mama 4ki małych dzieci mam jasne priorytety. To rodzina. Działam zawodowo z poszanowaniem tej hierarchii.

Świadectwo

Każdy zawód wiąże się z wyborami. Czasami także między dobrem i złem. W moim przypadku to częste wybory z kategorii czas dla rodziny / czas na pracę. Rezygnacja z odkładania na później, po to, by lepiej wykorzystać dzień. Rezygnacja z psychologizowania sytuacji zgłaszających się do mnie rodzin i czasami proste przekierowywanie ich do psychologa, którego mamy w zespole. Rezygnacja z pozwania dostawcy, który nie dotrzymał umowy i danie mu kolejnej szansy, ze względu na jego sytuację. Wybór zatrudniania droższych profesjonalistów – doświadczonego designera, profesjonalnej ilustratorki i graficzki – choć mogłabym oszczędzić i wybrać niższą jakość. Wybór polskich poddostawców wszędzie tam, gdzie mogę, po to, aby wspierać naszą gospodarkę.

Na rozstaju dróg

Jak znajdziesz tę osobę?

Galeria zdjęć