“9 kroków które otworzą Cię na miłość. Nowenna do Świętego Walentego”

Karolina i Maciej Piechowie

Dzisiejszy świat proponuje nam wiele rozwiązań w szukaniu miłości. My dziś chcemy przedstawić Wam jedno konkretne narzędzie. Co jest ważne – nie tylko dla par. Ale również dla Was kochani, którzy miłości szukacie.

Wyróżnia ich normalność i szczerość. Czytając posty pisane przez to małżeństwo, nie czujesz się gorszy, “mniej wierzący”, czy “mniej obdarzony”. Czujesz się rozumiany, a Twoje problemy stają się dla Ciebie lżejsze, bo wiesz, że doświadczają ich także inne pary. Zrozumienie w jej oczach i szczery uśmiech jego, dają poczucie bezpieczeństwa. O kim mowa? O Szczęśliwej Rodzinie, czyli Karolinie i Macieju Piechach, rodzinie z Torunia, która swoją działalnością pomaga ludziom znaleźć lub odnaleźć ponownie miłość.

“9 kroków które otworzą Cię na miłość. Nowenna do Świętego Walentego”, to stworzony przez nich zeszyt ćwiczeń duchowych, który ma Ci pomóc “otworzyć się na miłość”. To  nie tylko treść, słowa, mądre zdanie. To również ćwiczenia, które pomogą Ci odnaleźć się na nowo, na innego człowieka, na dobre i Boże kochanie. W książeczce znajdziemy rozważania na każdy dzień, modlitwę i ćwiczenia. Dodatkowo piękne grafiki, które mają nam pomóc w realizacji celu na dany dzień, oraz piękną ikonę Świętego Walentego. Wszystko po to, żeby znaleźć się bliżej Boga, jedynego i prawdziwego źródła miłości.

Bardzo poruszyły mnie słowa Ojca Antonello Cadeddu, napisane we wstępie do książki: “Powinniśmy zrozumieć, że potrzeba nam wrócić do tego, w jaki sposób żyły pierwsze wspólnoty: najpierw praktyka później idea. To, co jest ważne i umożliwia wzrost ludzki i duchowy, to życie i praktykowanie miłości”. PRAKTYKOWANIE. Czyli nie samo czytanie, nie samo mówienie. Miłość to też czyny, a może przede wszystkim. Ten zeszyt to umożliwia. Praktycznie pokazuje nam, jak zbliżyć się do Boga, jeśli jesteś już w małżeństwie, jak jeszcze mocniej czerpać ze źródła. A może właśnie przechodzcie kryzys i potrzebujecie znaleźć się znów, na nowo. Tutaj też znajdziecie pomoc. Bo już kupienie i działanie z tą książką, to konkretny gest. Gest w stronę miłości. Gest potwierdzający, że miłości pragniesz.

A jeśli jesteś samotny? Wróć do źródła, którym jest Bóg. Poczuj znów swoje serce, pozwól mu bić naprawdę i samemu poznaj siebie, swoje pragnienia, marzenia, potrzeby. Ale też wybacz i naucz się żyć w miłości. Stań na nowo w prawdzie. I otwórz się na miłość. Święty Walenty, jak nikt inny, w tym Ci pomoże!

5
Rated 5 out of 5
5 z 5 gwiazdek (na podstawie 1 opinii}
Wyśmienity100%
Bardzo dobry0%
Przeciętny0%
Słaby0%
Bardzo słaby0%
Karolina Karo Guzik

Karolina Karo Guzik

www.karopiszetu.pl

Ukończyłam studia dziennikarskie, na kierunku : Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, na Papieskim Uniwersytecie w Krakowie.
Odbyłam praktyki na portalu internetowym www.deon.pl oraz w Gazecie Krakowskiej.
Piszę teksty publikowane na portalu www.aleteia.pl.
Od 4 lat prowadzę swojego bloga : www.karopiszetu.pl