Patrycja Samson-Ładno

Patrycja Samson-Ładno

Tancerka, choreografka, pedagog tańca, historyk tańca, a także socjolog (UKSW). Od ponad 25 lat prowadzę zajęcia taneczno-baletowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzielę się swoimi umiejętnościami, wiedzą, pasją i radością płynącą z tańca.

Taniec artystyczny jest przejawem piękna, dobra i harmonii. A w dzisiejszym świecie często tego brakuje. W połączeniu z cierpliwością, wytrwałością, pokonywaniem swoich trudności, zdrową samodyscypliną pomaga w kształtowaniu charakteru i osobowości. Wspomaga w utrzymywaniu zdrowia i nawiązywaniu relacji. Przynosi radość. Jest dostępny nam wszystkim, bowiem jego instrumentem wykonania jest nasze ciało. Jedną z pierwszych aktywności jakie podejmuje mały człowiek jest właśnie ruch i taniec. Jest wrodzoną potrzebą każdego z nas. Jest wyrazem ekspresji.

Świadectwo

W tańcu szczególnie eksponowane jest ciało, jako podstawowy instrument jego wykonania. Nie zawsze w choreografiach i zamysłach twórców jego ekspozycja jest zgodna z moimi zasadami i tym jak Bóg chce, byśmy traktowali nasze ciała. Jako świątynie Ducha Świętego. Tam, gdzie przeczy to tej nadrzędnej zasadzie, nie biorę udziału i absolutnie nie zachęcam do udziału moich uczniów. W mojej pracy i choreografiach starałam się pokazywać piękno ruchu ciała ludzkiego, ale nie obnażając jego i nie poddając dwuznacznym zachowaniom. Jest to dla mnie szczególnie ważne, bowiem pracuję z dziećmi i widząc w ich oczach niewinność i czystość, zależy mi bardzo, by jak najdłużej w nich pozostała. Czuje się jako człowiek, nauczyciel i wychowawca za to bardzo odpowiedzialna.

Na rozstaju dróg

Jak znajdziesz tę osobę?

Galeria zdjęć