Katarzyna Raabe

Katarzyna Raabe

Trener komunikacji empatycznej (NVC – Porozumienie bez Przemocy wg. Marshalla Rosenberga); 
Empathy based Business & Life coaching;
Certyfikowany terapeuta Gentle Teaching; 
Licencjonowany instruktor FEEL THE FEAR… AND DO IT ANYWAY!®;
Współtworzy Chrześcijańską Grupę Trenerów Komunikacji Empatycznej, która funkcjonuje przy jezuickim ruchu rodzin „Rodziny Empatyczne” formowanym przez Mieczysława Łusiaka SJ.

W mojej Krainie Empatia wspieram ludzi będących rodzicami, nauczycielami, partnerami w związkach lub w pracy. Towarzyszę im w odkrywaniu piękna ich wrażliwości na relacje z własnymi dziećmi, podopiecznymi, uczniami, bliskimi, przełożonymi, zespołem w pracy, z samym sobą. Tak, by każde spotkanie z drugim człowiekiem pozbawione było zmagań, jakiejkolwiek formy walki, a przynosiło autentyczne, szczere i życzliwe relacje w zgodzie z sobą.

Pomagam dostrzec piękno empatycznego dialogu, cieszyć się nim, czuć swobodę w szczery i autentycznym wyrażaniu siebie z jednoczesnym uwzględnieniem wrażliwości drugiej strony w relacji. Robię to, ponieważ mam ogromną potrzebę dzielenia się i wzbogacania życia innych. Był czas, kiedy sama borykałam się z bezustanną walką, poczuciem beznadziejności i bezsilności w relacjach. Kiedy czułam, że „cały Świat jest przeciwko mnie”, a ludzie nie rozumieją moich dobrych intencji…

Znalazłam sposób, by to zmienić i tym chcę się dzielić!!!
W mojej pracy, mojej Krainie Empatia, korzystam z Porozumiewania bez Przemocy wg. Marshalla B. Rosenberga oraz z Gentle Teaching Johna McGee. Czerpię też z Feel The Fear Susan Jeffers, Pozytywnej Neuroplastyczności Rick’a Hansona, prac dr Brene Brown i Kristin Neff. Inspiruje mnie Anthony de Mello, Richard Rohr i żywe słowo ojca Mieczysława Łusiaka SJ, z którym współpracuję wspierając Jego działania w formowaniu Rodzin Empatycznych w całej Polsce. Sama podlegam tej formacji.

Prowadzę warsztaty dla małych grup, zespołów- w kontakcie i online. Łączę mentoring, sesje empatii i coaching w spotkaniach indywidualnych, dla par, rodzin. (również online) Dostosowuję szkolenia i warsztaty do potrzeb klientów.

Świadectwo

Będąc coachem, trenerem w duchu empatii codziennie wybieram.

  • Wybieram towarzyszenie zamiast oceniania, etykietowania, edukowania i udzielania rad.
  • Wybieram relację w miejsce racji.
  • Wybieram kontakt i dialog zamiast rozwiązania.
  • Zmianę w miejsce kompromisu.
  • I Miłość zamiast lęku.
Na rozstaju dróg

Jak znajdziesz tę osobę?

Galeria zdjęć