Joanna Zielińska

Joanna Zielińska

Hasło marki: Ubieram dzieci w naturalne, rosnące z nimi ubrania – na chrzest, na roczek, na co dzień!

Cześć! Jestem Joanna. Prowadzę markę naturalnych ubranek dla dzieci Lilen. Chciałabym opowiedzieć Ci naszą historię 🙂

Wszystko zaczęło się, kiedy szukałam sukienki na chrzest dla mojej córki. Założenie było proste – miała być naturalna i do wykorzystania jeszcze na inne okazje. Nie potrafiłam odnaleźć się w przesadnie strojnych poliestrowych „bezach”, tiulach ani ubrankach premium na jeden raz.. I wtedy po namowach męża, postanowiłam stworzyć do tego alternatywę. Pełną prostoty, naturalnego piękna. Idea szanowania powierzonych nam dóbr i środowiska zawsze była dla mnie bardzo ważna, wiedziałam więc, że nie chcę szyć sukienek na jeden raz. Uśpiona na lata maszyna babci Marianny poszła w ruch.

Po kilku tygodniach zrozumiałam, że sama nie dam rady. Znalazłam więc krawcową, zaczęłam uczyć się szycia na poważnie, odróżniać bawełnę i len od poliestru, czytać składy, rozumieć tkaniny. Dowiedziałam się, jak ważny wpływ na zdrowie i komfort naszych dzieci, ma stale stykająca się ze skórą odzież. Odkryłam, że ubranka nie muszą być jednorazowe, ale mogą służyć długo, wpisując się w tak ważną dla mnie ideę minimalizmu i slow fashion.

Mała Lila towarzyszyła mi podczas kolejnych kilku miesięcy pracy, prób, zmagania się z wątpliwościami, porażek i błędów. Ale nie poddałam się, i po ponad 6 miesiącach powstała marka Lilen. Miejsce, gdzie króluje naturalne PIĘKNO.

Prowadzę Lilen jako mama, minimalistka i wrażliwa na piękno osoba. Poprzez nasze projekty, pomagam podkreślać naturalne piękno dzieci, które ukształtował w nich Bóg. Na chrzest, roczek czy na codzienne aktywności – stale poszerzamy asortyment naszej małej marki. Większość ubranek rośnie z dzieckiem, wszystkie są szyte z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu nie trzeba wymieniać garderoby dziecka co 3 miesiące, jedna rzecz wystarcza nawet na rok, a u starszych dzieci na dwa lata. Najpiękniejsze jest jednak to, gdy mamy piszą do mnie po otwarciu paczuszki, że rzeczy są przepiękne, że są zachwycone, że córki wyglądały i czuły się w nich wspaniale, że są skromne a jednocześnie pełne elegancji i prostoty. Chciałabym zobaczyć ten blask w ich oczach, może kiedyś będę mieć ku temu okazję 🙂

Świadectwo

Czy zdarza mi się podejmować trudne decyzje? Tak, podejmuję je codziennie!

Wybieram dobre, zdrowe dla dzieci materiały – co kosztuje ogrom czasu spędzonego na poszukiwaniach i mniejszą marżę bo takie tkaniny kosztują więcej. Nie zamawiam materiałów z Chin, mimo, że są nieraz o połowę tańsze. Współpracuję z małymi pracowniami płacąc im godne wynagrodzenie za wykonaną pracę. Firmę prowadzę będąc pełnoetatową mamą, nie wkładam w nią więc tyle pracy ile być może powinnam by rozwinąć ten biznes. Czas dla rodziny jest jednak dla mnie priorytetem. Na każdym kroku dbam o jakość nie godząc się na kompromisy – czy chodzi o szycie, nici, guziki czy hafty. Produkując rzeczy dla dzieci, dbam też o to by materiały były miękkie i naturalne, bez niepotrzebnej chemii produkcyjnej która mogłaby przenikać przez skórę. Lilen to nie tylko sklep.. Jako eko-mama prowadzę też bloga, w którym uczę jak prowadzić naturalny dom, jak czytać metki, jak unikać niepotrzebnej chemii, jak podejmować dobre decyzje zakupowe.

Na rozstaju dróg

Jak znajdziesz tę osobę?

 www.lilen.store

Sosnowiec

Galeria zdjęć