Barbara Stachura

Barbara Stachura

LAS ZABAWEK to przestrzeń internetowa, z pięknymi i wartościowymi produktami, dla naszych dzieci. Jako twórca marki, chcę promować przedmioty, w otoczeniu których dziecko wzrasta w zgodzie ze swoim rytmem. Jako nauczyciel z wykształcenia oraz praktykujący pedagog mam wielką niezgodę na tony plastiku, którym otaczane są obecnie dzieci. Przebodźcowujące zabawki, które grają, świecą, będąc jednocześnie karykaturami prawdziwych zwierząt, to realna szkoda dla naszych pociech. Kształtowanie w dziecku poczucia estetyki od najmłodszych lat ma wpływ na wiele późniejszych aspektów rozwoju. LAS ZABAWEK to sklep z zabawkami wykonanymi z naturalnych materiałów, w ofercie jest również polskie rękodzieło, a także przedmioty używane w duchu „zero waste”. To przestrzeń, w której możliwa jest realna pomoc dzięki dokonywanym zakupom.

Encyklika Papieża Franciszka pt.”Laudato Si” to przestrzeń do wielkiej refleksji nad tym, jak traktujemy Dar jaki otrzymaliśmy. Zawłaszczyliśmy sobie Ziemię, wystawiając ją na kraniec możliwości, po to by żyć w luksusie, stając w sprzeczności wobec naturalnych procesów, jakie rządzą naszą planetą. Jeśli nie rozpoczniemy świadomej i błyskawicznej zmiany w podejściu do plastiku, zniszczymy bezpowrotnie ten bezcenny Skarb, który został nam dany pod opiekę.

Świadectwo

Od początku istnienia LASU ZABAWEK, wiedziałam, że oprócz stricte sprzedażowej działalności chcę, aby była to również przestrzeń do świadczenia realnej pomocy potrzebującym. Firma przyjmuje używane książki dla dzieci i zabawki ekologiczne jako darowizny. Następnie po poddaniu ich szczegółowym kontrolom, ponownie wystawia je na sprzedaż w swoim sklepie.. 100% dochodu ze sprzedaży używanych zabawek oznaczonych słoneczkiem, wędruje do placówki dla „dzieci ulicy” w Bracku na dalekiej Syberii, gdzie miałam radość posługiwać jako wolontariusz. W sklepie można również kupić kolorowe pluszaki uszyte przez mamę małego Alka chorującego na Zespół Dravet. Połowa ze środków uzyskanych ze sprzedaży maskotek, przeznaczona jest na leczenie i rehabilitację chłopca. Słoneczna kategoria w LESIE ZABAWEK, to miejsce do dzielenia z potrzebującymi radością z dokonywanych zakupów.

Na rozstaju dróg

Jak znajdziesz tę osobę?