Krzysztof Szponar

Krzysztof Szponar

www.gdansk-adwokat.pl

Jestem gdańskim adwokatem, ukończyłem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego a następnie odbyłem aplikację adwokacką. Obecnie jest członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej. W pracy naukowej poruszałem zagadnienia orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz polisolokat (ubezpieczenia na życie z ufk). Z tego względu Kancelaria specjalizuje się w umowach ubezpieczenia (w szczególności w odszkodowaniach komunikacyjnych i polisolokatach), ale także w umowach kredytowych (tzw. „frankowych”). Przede wszystkim jednak prowadzę sprawy karne, cywilne i administracyjne. Posiadam doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, jak również osób fizycznych (klientów indywidualnych). W wolnym czasie prowadzę spotkania biblijne i konferencje.

Jako adwokat mam relacje z tzw. „zagubionymi owieczkami”, dla których obrońca jest jedynym człowiekiem, od którego mogą doświadczyć dobra i szczerze się otworzyć, nieraz wyrazić żal, albo z drugiej strony z tzw. „bogaczami”, dla których też sam sposób życia i kontaktu z drugim człowiekiem-adwokatem może być świadectwem, przynajmniej się staram.
Duch Święty jest w Piśmie Świętym nazywany Parakletem, czyli obrońcą i to najpiękniej i najgłębiej wyraża istotę powołania adwokackiego, którym zostałem obdarzony i któremu staram się sprostać w codzienności. 

Co dwa tygodnie prowadzę spotkania biblijne dla młodzieży w Gdańsku pod nazwą Diakonia Biblijna. Spotkania prowadzę w ramach Wspólnoty Młodzi i Miłość. Tutaj m.in. odkryłem, że metody interpretacji prawa świetnie sprawdzają się w analizie Pisma Świętego.

Świadectwo

Jako adwokat mam wiedzę, która pozwala na oszukiwanie ludzi, czy robienie przestępstw, wiedza prawnicza daje mi władzę, więc staram się ją wykorzystywać, żeby robić dobro dla ludzi a nie zło., częsta może być pokusa kłamania „dla dobra klienta”, ale najczęściej kłamstwo szkodzi każdemu na dłuższą metę, także w procesach sądowych.. Więc postanawiam iść trudniejszą drogą – nie kłamać, a i tak wygrywać. I się udaje.

Na rozstaju dróg

Jak znajdziesz tę osobę?

Gdańsk

szponar@gdansk-adwokat.pl

Galeria zdjęć