Jan Jarosławski

Jan Jarosławski

janjaroslawski.pl

Jestem adwokatem, członkiem izby adwokackiej w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, szkoły prawa amerykańskiego Wydziału Prawa Uniwersytetu Floryda im. Fredericka G. Levine’a i szkoły prawa niemieckiego przy Reńskim Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn.

Przez pięć lat doradzałem wiodącemu deweloperowi we wszystkich aspektach prawa nieruchomości i spółek. Zdobywałem doświadczenie w międzynarodowych kancelariach prawnych. Prowadziłem sprawy pro bono z zakresu praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem prawa własności i nieruchomości.

Posługuję się językiem angielskim i niemieckim.

Moim powołaniem jako adwokata jest wspieranie ludzi w najtrudniejszych momentach ich życia. Czasem jest to pomoc w zabezpieczeniu prowadzonych inwestycji, czasem wybór formuły zakładanej działalności gospodarczej, a czasem obrona przed sądem w sytuacji, kiedy ktoś popełnił w życiu błąd – albo został o to niesłusznie posądzony.
W swojej praktyce staram się być dla klientów jak najlepszym wsparciem w trudnych sytuacjach i świadectwem Bożej miłości do nich. Wiele osób, które wskutek okoliczności, wbrew swojej woli, znajdują się w sądzie, potrzebuje wsparcia w trudnych relacjach z systemem wymiaru sprawiedliwości – i to staram się im zapewnić. Zawsze poruszała mnie zawarta w Psalmie 43 modlitwa „Osądź mnie, Boże, sprawiedliwie i broń mojej sprawy przeciw ludowi nie znającemu litości”, bo pokazuje, jak może czuć się człowiek pozostawiony sam sobie wobec przemocy państwa i osądu społeczeństwa.

Świadectwo

W trudnych ludzkich sprawach i w trudnym środowisku pełnym konfliktów i sprzecznych interesów dawać świadectwo, że można z Bożą pomocą przezwyciężyć to, co wydaje się niemożliwe.
Na rozstaju dróg

Jak znajdziesz tę osobę?

Warszawa

jan.jaroslawski@adwokatura.pl